•  
  • Přihlášení | Předplatné
PONDĚLÍ 27/04/2015
 

Home

 

Tenis

25/08/2012 - 18:02 - Updated 04/09/2012 - 16:16

US Open


US Open - Tenis
Eurosport

"US Open, to je tenisová show pro silné nátury," tak zve ke sledování posledního grandslamu Martin Moravec.

US Open - Tenis

Pokud to dokážete tady, dokážete to úplně všude. Zpíval to legendární Frank Sinatra, zopakoval to i tenista Arthur Ashe. Oba mluvili o New Yorku, druhý konkrétně o US Open. Od 28. srpna probíhá čtvrtý a poslední grandslamový turnaj sezony. Turnaj, který bývá mnohými považován za nejtěžší. Nemá přívětivost Melbourne, antukovou dřinu Paříže ani kouzlo a tradici Wimbledonu. Nejtěžší je (pro někoho) z jiných důvodů:

Hraje se v New Yorku, což už samo o sobě stačí. Ve městě, které nikdy nespí, což se projevuje i na kurtech. Lidé tu nesedí zařezaně jako na centrálním kurtu Wimbledonu, nevzdychají "ach,och" po každé povedené výměně. Tenis je pro ně hlavně show. Jako na jediném grandslamovém turnaji se tady hraje v pátém setu mužské a ve třetím setu ženské dvouhry tie-break. Čili po pár hodinách rozhodne pár minut: kdo s koho. Počasí. To je v New Yorku velmi těžké odhadnout, občas tu bývá taková vlhkost, že si připadáte jako v prádelně. S tím mají někteří hráči potíže a například Petra Kvitová je známá tím, že se jí na turnajích v Severní Americe velmi těžko dýchá. Ostatně loni na US Open, pár týdnů po triumfu ve Wimbledonu, vypadla už v prvním kole...

US Open - Tenis

Supersobota. Aby měl turnaj oproti ostatním něco navíc, hrají se obě mužská semifinále až v sobotu, pouhý den před finále. Tedy den před finále... V poslední době se kvůli počasí jaksi stalo tradicí, že se US Open dohrává až v pondělí. A možná to tak brzy bude už napořád. K tomu přidejme největší centrální kurt světa a vychází nám turnaj pro silné nátury, který si fanoušek těžko může nechat ujít. Hraje se v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové na přelomu srpna a září, tituly obhajují Australanka Stosurová a Srb Djokovič. Z Čechů tu byl zatím historicky nejúspěšnější Ivan Lendl. Vyhrál v letech 1985, 1986 a 1987.

US Open vysíláme od 27. srpna do 9. září na obou kanálech Eurosportu. Neváhejte se zúčastnit i naší soutěže!

Eurosport - Martin Moravec

Vyhledávání TV programů

 

Více - Tenis

Chris Evertová expertkou Eurosportu během French Open - Tenis

Tenis - Chris Evertová expertkou Eurosportu během French Open

Bývalá světová jednička a vítězka 18 grandslamů Chris Evertová rozšíří komentátorský tým Eurosportu během letošního French Open.

Rozhovor: Chris Evertová - Tenis

Tenis - Rozhovor: Chris Evertová

Eurosport dnes oznámil, že jeho komentátorské řady doplní během blížícího se French Open (od 24. května) tenisová legenda Chris Evertová.

Katowice Open 2015 - Tenis

Tenis - Katowice Open 2015

Od pondělí 6. dubna vysílá Eurosport tenisový turnaj BNP Paribas Katowice Open 2015.

Magazín Mats Point: Novak Djokovič - Tenis

Tenis - Magazín Mats Point: Novak Djokovič

V novém vydání magazínu Mats Point si bude Mats Wilander povídat s Novakem Djokovičem. Hlavní téma – Novak Djokovič mezi Australian Open a French Open.

Ohlédnutí za Australian Open - Tenis

Tenis - Ohlédnutí za Australian Open

Úvodní grandslam sezony je tady a spolu s ním také ohlédnutí našich komentátorů...

Soutěž o rakety Tecnifibre má výherce - Tenis

Tenis - Soutěž o rakety Tecnifibre má výherce

Během vysílání prestižního grandslamového turnaje – Australian Open – proběhne vědomostní soutěž o atraktivní ceny Tecnifibre.

Plán vysílání Australian Open - Tenis

Tenis - Plán vysílání Australian Open

Podívejte se, jaké zápasy budeme vysílat.

Australian Open - Tenis

Tenis - Australian Open

Tradiční tenisová dovolená, v prosinci pro některé hráčky a hráče světové špičky netradičně vyplněná exhibičními zápasy v nové asijské lize IPTL, je u konce.

ATP Tour v Dauhá - Tenis

Tenis - Tomáš Berdych ŽIVĚ semifinále

Podívejte se, jaké zápasy vysíláme z turnaje ATP Tour v Dauhá.

V 19:45 opakování magazínu Mats Point - Tenis

Tenis - V 19:45 opakování magazínu Mats Point

V dnešním magazínu Mats Point se bude slavný tenista a expert Eurosportu Mats Wilander zamýšlet nad uplynulou sezónou i nad vývojem v příštích letech.